Viranşehir Belediyesi Sosyal Tesis Projelerini Bir Bir Hayata Geçiriyor !!!/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Viranşehir Belediyesi Sosyal Tesis Projelerini Bir Bir Hayata Geçiriyor !!!

Bu haber 23 Aralık 2020 - 12:12 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Daha önce Hürriyet Mahallesinde Gençlik Merkezi, Şırnak Mahallesinde yarı olimpik yüzme havuzunun temelini atan Viranşehir Belediyesi, bugün de Anıt Kırsal Mahallesinde sentetik halı saha tesisinin açılışını gerçekleştirdi

Viranşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğiyle inşa edilecek olan sentetik halı sahanın temeli atıldı.

 

Anıt Kırsal Mahallesi Ortaokulu bahçesinde düzenlenen temel atma törenine, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, Belediye Birim Müdürleri, Anıt Mahalle Muhtarı Ahmet Evcik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Sosyal tesislerin önemine vurgu yaparak, Sosyal tesis projelerini bir bir hayata geçirmenin sevinci ve mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

Son 20 gün içerisinde Hürriyet Mahallesinde Gençlik Merkezi, Şırnak Mahallesinde yarı olimpik yüzme havuzunun temelini atıklarını hatırlatan Başkan Ekinci, “Bugün de Anıt Kırsal Mahallesinde sentetik halı sahanın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bizim için bu ve buna benzer tesisler son derece önemli. Çünkü gençlerimiz bu sayede kötü alışkanlıklardan kurtuluyor ve arkadaşlarıyla birlikte daha kaliteli zaman geçiriyor” dedi.

Viranşehir Belediyesi ilçe genelinde sosyal tesis yatırımlarının devam ettiğini anlatan Başkan Ekinci, halı sahanın ilçe halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunarak, “Hemşerilerimizin, sosyal tesislerimizden, spor sahalarımızdan istifade etmelerini ve sağlık sıhhat içinde iyi günlerde kullanmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Ekinci,hibe edilen tesislerden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığına teşekkür etti.

Törende konuşan AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin ise, temel atma törenin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, Gönül Belediyeciliği kapsamında Viranşehir Belediyesinin daha birçok sosyal tesis projelerine imza atacağını söyledi.

Anıt Mahalle Muhtarı Ahmet Evcik’de Destek ve emeklerinde dolayı belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Başkanı Ali Tekin ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmalardan sonra, kurban kesimi ve yapılan dualarla halı sahanın temeli atıldı.