Halfeti Kaymakamı Kimdir ?/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Halfeti Kaymakamı Kimdir ?

Bu haber 22 Kasım 2020 - 8:21 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Selami KORKUTATA kaç yaşında, hangi okulları bittirmiş, nereli, ne zaman kaymakam olmuş ?

1986 yılında Bingöl’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Bingöl ve Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığı’nda bir süre çalıştı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak göreve başladı. Bakanlık yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’de bir yıl süreyle Üniversity of Sussex’de dil eğitimi aldı ve İngiliz Yönetim Sistemi hakkında çeşitli incelemelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı stajını Londra Başkonsolosluğu’nda tamamladı.

2010 yılından itibaren İl Merkez Stajını Tokat’ta, Mülkiye Müfettişi refakatini Afyon’da, Kaymakam Refikliği stajını İzmir Seferihisar’da yaptıktan sonra Ordu-Akkuş, Tokat-Sulusaray, Aydın-Karacasu, Denizli-Güney, Antalya-Gündoğmuş ilçelerinde kaymakam vekili ayrıca Denizli-Çal, Çankırı-Atkaracalar ve Adana-Karaisalı ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı.

07.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Halfeti Kaymakamlığına atanan Selami KORKUTATA iyi derecede İngilizce bilmektedir.