Şanlıurfa Müftüsü Değişti/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Şanlıurfa Müftüsü Değişti

Bu haber 22 Mart 2021 - 15:33 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

İl Müftüleri Atama Kararları, Resmi Gazete’nin 20 Mart 2021, 31429 Sayı ve 2021/140 Karar Sayısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlandı.

İl Müftüleri Atama Kararları, Resmi Gazete’nin 20 Mart 2021, 31429 Sayı ve 2021/140 Karar Sayısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlandı.

Buna göre;

31429 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Diyanet İşleri Başkanlığı;

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral görevden alınmış, Giresun İl Müftülüğüne, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan,

Balıkesir İl Müftülüğüne, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç,

Kahramanmaraş İl Müftülüğüne, Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin,

Iğdır İl Müftülüğüne, İrfan Açık,

İzmi İl Müftülüğüne, Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik,

Yozgat il Müftülüğüne, Ali Gülden,

Antalya İl Müftülüğüne, Nazif Fethi Yalçınkaya, 

Şanlıurfa İl Müftülüğüne, Şırnak İl Müftüsü Ramazan Tolan,

Şırnak İl Müftülüğüne, Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan,

Karaman İl Müftülüğüne, Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz,

Hakkari İl Müttülüğüne, Karaman İl Müftüsü Mehmet Lütfi Ketenci,

Bolu İl Müftülüğüne, Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu,

Osmaniye İl Müftülüğüne Ali Çakmak atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Konya İl Müftülüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 38. maddesi ile 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Doç. Dr. Ali Öge görevlendirildi.

Şanlıurfa’ya yeni atanan müftü Ramazan Tolan Kimdir?

Ramazan Tolan

1961 de Elazığ ili Maden İlçesi Kaşlıca Köyü’nde doğdu.

İlkokulu Köyünde Ortaokulu Maden İlçesinde tamamladı.

1980 yılında  Elazığ İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’ni bitirdi. Aynı yıl girdiği Müftülük ve Vaizlik Sınavını kazanarak 05.11.1985 de Antalya H.Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi’nde 3 ay Hizmet öncesi Kurs gördü.

19 Ocak 1986 da Bitlis İli Adilcevaz İlçesi Vaizliğine atandı.

1 Nisan 1986 – 1 Ağustos 1987 tarihleri arasında Ankara Polatlı ve Şanlıurfa’da muvazzaf askerlik görevini tamamladı.

1989 Ağustos ayında Bitlis İli Mutki İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı.

1991 Ekim ayında Elazığ İli Alacakaya İlçe Müftülüğüne,1996 yılında aynı ilin Karakoçan İlçe Müftülüğü’ne, 05.09.2005 yılında  Kahramanmaraş İli Elbistan İlçe Müftülüğü’ne,06.09.2011 tarihinde Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne, 15.01.2012 tarihinde Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığına daha sonra 27.08.2012 tarihinde tekrar Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı.

08.12.2016 tarihinde Şırnak İl Müftülüğüne atanan Tolan, 20.03.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Şanlıurfa İl Müftülüğü görevine atandı.

Tolan, evli ve dört çocuk babası olup Arapça bilmektedir.