Başkan KILCI’dan Sarıkamış Mesajı !!!/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Başkan KILCI’dan Sarıkamış Mesajı !!!

Bu haber 21 Aralık 2020 - 20:39 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bekir Kılcı’dan sarı kamış şehitlerini anma günü için mesaj yayınladı.

Ölümün beyaz olanı var mıdır, bir insan nasıl donar hiç hayal ettiniz mi ? Ayaklarınızdan yukarı doğru gelen ağır bir yorgunluğun yavaş yavaş bedeninize yayıldığını hiç hissettiniz mi ? Birkaç dakika uyursam gücümü kazanırım,her şey düzelir duygusuna hiç kapıldınız mı ? Tam o tatlı uykuya geçerken sevgilinizin, karınızın, çocuklarınızın siluetlerinin önümüzden süratle geçtiğini hayal ettiniz mi ? Eğer bunları hayal edebilirseniz Sarıkamış’ta on binlerce Mehmed’in yolun kenarında tüfeğine yaslanarak şöyle bir çömeleyim hemen kalkarım derken, terli bedeninin 3 dakika içinde donduğunu anlayabilirsin.

 

O gencecik insanların karanlık ormanlara, uçurumlara çığlıklar atarak neden koştuklarını daha iyi anlar, en acısı da, bu kahramanların şehit kütüklerine kaydedilmeyip savaşın yitikleri olarak adlandırılmalarının acısını içinizde hissedersiniz. Eğer

 

93. Alay 26 Aralık gecesi Allahuekber zirvesinde tipiye yakalanıp sabaha yarısı kaybolmuş ise, onları yitik olarak isimlendirmek yazıktır, onlar bizim için kutsal şehitlerdir.

Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı

Bekir Kılcı