Yeniden Refah lideri Erbakan’dan Mustafa Destici’ye ziyaret !/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Yeniden Refah lideri Erbakan’dan Mustafa Destici’ye ziyaret !

Bu haber 17 Aralık 2020 - 13:24 'de eklendi ve 70 views kez görüntülendi.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi makamında ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, parti Genel Sekreteri Suat Pamukçu, Genel Başkan Yardımcısı AV. Bayram Sakartepe, MKYK üyesi AV. Abdülkadir Yılmaz ve Genel Başkan Danışmanı M. Fatih Uğurlu’nun eşlik ettiği heyetle Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi gerçekleştirdikleri Büyük Kurultay dolayısı ile hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Destici: ‘Yarım kalan hizmetleri tamamlamak bize nasip olur inşallah’

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile BBP Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve şükranla yad eden Destici, “Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Her ikisi de vatan millet, din devlet aşkıyla ve sevdasıyla ülkemize ve milletimize büyük hizmetlerde bulundular. Rabbim inşallah onların yarım bıraktığı hizmetleri tamamlamayı da bizlere nasip eder diye ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fatih Erbakan: Makam değil dava adamı olmak önemli

Genel Başkan Fatih Erbakan da Yazıcıoğlu ile Erbakan’ın makam ve mevki değil gerçek “dava adamı” olduklarını belirterek, “Davası ve idealleri uğrunda sizin de ifade ettiğiniz gibi ülkemiz, milletimiz, bütün Türk dünyası ve İslam âlemi için mücadeleyi ve bu yolda da fedakârlığı ve bedel ödemeyi seçen iki insan gerçekten bu son derece önemli ve değerli. O sebeple belki Erbakan Hoca tek başına iktidar olamadı, 10-15 sene başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yapamadı. Muhsin Bey de belki başbakan olamadı ama şu anda bütün toplum tarafından her ikisi de nasıl anılıyor buna şahit oluyoruz. Dolayısıyla bu manevi miras, ödedikleri bedeller ve fedakârlıklar davası için milleti için bütün insanlık için bu çileye katlanmaları onları şerefli kılıyor.”

Bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Destici’ye teşekkür eden Erbakan bundan sonraki süreçte de münasebetlerinin süreceğini söyledi.