Gaziantepli İş Adamlarından Destek/Gerçek Urfa

SON DAKİKA

Gaziantepli İş Adamlarından Destek

Bu haber 11 Kasım 2020 - 18:31 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Gaziantep’in Okul Eksiğine 100. Yılda 100 Hayırsever Çare Olacak.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda yürütülen 100. Yılda 100 Hayırsever kampanyası kapsamında kentin kurtuluşunun 100. yılı olan 2021’de 100 yeni okulun inşa edilmesi hedefleniyor.
Gaziantep Valisi Sn. Davut Gül, AA muhabirine, 2021 yılının Gaziantep savunmasının yüzüncü yılı olduğunu ve bu kapsamda bazı projeler geliştirdiklerini söyledi.
Bunlardan birinin 100. Yılda 100 Hayırsever projesi olduğunu belirten Gül, “Gaziantep’in eğitim sorununu ortadan kaldırmak istiyoruz. Nasıl yüz yıl önce Antep savunması bir kahramanlıkla bu günlere geldiyse bugün de aynı kahramanlıkla gelecek yüzyıl ve sonrasının sorunlarını çözmüş olacağız.” dedi.
Projeye yaklaşık 6 ay önce başladıklarını hatırlatan Gül, şöyle devam etti:
“Altı ay içinde 47 protokol imzaladık. İnşallah bunu yüze tamamlayacağız. Bu sayı yüz olduktan sonra yüzüncü yıla özel bir madalyon tasarlıyoruz. Bunları devlet büyüklerimizin katılımıyla hayırseverlerimize vereceğiz. Ocak ayı içinde bu projeyi tamamlamak ve bunun törenini yapmak istiyoruz. Şu ana kadar bin 220 dersliğin protokolünü imzaladık. Proje tamamlandığında 2 bin 500’ü geçmiş olacak.”

Kaynak; İçleri Bakanlığı